Dnia 26 kwietnia 2012 r. w piechcińskiej bibliotece odbył się wernisaż pt. „Poduszki artystyczne” autorstwa pani Marii Harwozińskiej, mieszkanki Piechcina.

Na początku spotkania autorka wystawy opowiedziała o swojej wieloletniej pasji haftem. Prezentowane poduszki, wykonane szydełkiem, a także haftem krzyżykowym na kanwie i płótnie, przedstawiają zwierzęta oraz motywy kwiatowe.

Na spotkanie przybyło 36 osób –  zaproszeni goście przez panią Harwozińską, wszyscy zainteresowani, a także harcerze. Wystawę można obejrzeć w czytelni biblioteki do 11 kwietnia.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Oczywiście nie obyło się bez gratulacji w kierunku autorki wystawy. W podziękowaniu dla pani Marii harcerze zaśpiewali kilka piosenek harcerskich.

Serdecznie zapraszamy.