W środę 25 kwietnia 2012 r. w czytelni Biblioteki Publicznej w Barcinie odbyło się spotkanie z cyklu „Dla zdrowia i urody”. Kolejny już raz gościliśmy zaprzyjaźnioną z naszą biblioteką wizażystkę - Magdalenę Andler.

Tym razem Pani Magda przekazała nam informacje „w sprawie” doboru kolorów do poszczególnych typów urody, które dzielą się jak rok - na wiosnę, lato, jesień i zimę. Kolory są niezwykle ważne, a nieodpowiednio dobrane powodują, że wyglądamy szaro i smutnie. Dobrze dobrane kolory dodają nam pewności siebie. Analiza kolorystyczna, bo tak fachowo nazywa się dobór kolorów, pozwala nam poznać i odpowiednio skomponować garderobę w barwach odpowiadających naszemu typowi urody. Korzystając z obecności wizażystki uczestnicy spotkania mogli rozpoznać jakim są typem urody, a tym samym dowiedzieć się, w których kolorach wyglądają dobrze, które podkreślają urodę, kolor oczu i cerę, a których  powinni unikać. Przy okazji  spotkań „Dla zdrowia i urody” czytelnicy mogą zapoznać się z literaturą zgromadzoną w bibliotece dotyczącą tematu omawianego przez zaproszonego gościa.

Ewa Słowińska, Renata Grabowska