Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci -13 kwietnia - bibliotekę odwiedzili sympatycy  świetlicy „Gąsienica” w Barcinie, aby porozmawiać o książkach. W dobie komputerów i telewizji słowo pisane pozwala się skupić , wyciszyć, daje poczucie bezpieczeństwa.

Uczestnicy spotkania podzielili się na trzy grupy w zależności od wieku i zainteresowań .

Chłopcy próbowali swoich sił tworząc historyjkę o tematyce fantastycznej w formie komiksu.

Starsze dziewczyny przeczytały fragment wybranej przez siebie książki dla młodzieży i streściły w formie komiksu.

Najmłodsza grupa uznała przygody Martynki za najukochańszą bajkę na świecie.

Wspólnie ją przeczytały i narysowały jej portret. Była to najbardziej zaangażowana grupa, więc została nagrodzona. Rysunki o sympatycznej dziewczynce można oglądać w bibliotece.

W podróż w świat bohaterów bestsellerów wybrało się dwadzieścia „pożeraczy książek”.

Spędzanie czasu wolnego z książką to najlepsza inwestycja na przyszłość. Czytanie rozwija zainteresowania ,ułatwia naukę ,zapobiega uzależnieniu od komputera i telewizji oraz wzmacnia poczucie własnej wartości. Bajka czytana od najmłodszych lat wzmacnia więź między rodzicem a dzieckiem

Anna Zielińska