Spotkania piątkowe  w bibliotece  miały różnorodny charakter. W marcu było „plastycznie, poetycko i teatralnie”. Strofki poezji o kobietach czytała  wolontariuszka Agnieszka Rucińska. Poezja dziecięca była również tematem konkursu recytatorskiego z okazji Światowego Dnia Poezji.

W czasie piątkowych spotkań w bibliotece nie zabrakło zajęć intelektualnych z krzyżówkami i rebusami za pan brat. Bazą do ich rozwiązywania były czasopisma dla dzieci sprzed lat m. innymi „ Świerszczyk”. Wyjątkowym okazało się spotkanie  dzieci z panią Teresą Wilk, prowadzącą zajęcia teatralne w MDK. Z okazji Międzynarodowego Dnia  Teatru Pani Teresa przekazała  dzieciom  wiedzę z zakresu małych form teatralnych. Uczestnicy zajęć wraz  z gościem  zainscenizowały  spotkanie Wielkanocne zwierzątek. W formie zabawy wcieliły się w rolę kurczaczków, króliczków, baranków. Odkryły w sobie mini talent artystyczny.

Ciesielska Stanisława

Albums