Wszyscy, którzy zdecydowali się spędzić pierwsze wiosenne popołudnie z Biblioteką Publiczną w Barcinie, uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z cyklu „Dla zdrowia i urody”.  Tym razem z panią Jolantą Ciesielską i gościnnie panią Ludmiłą Maciejewską.

Wielu z nas dotyka to doświadczenie – wracamy do domu zmęczeni, zestresowani i napięci jak struna. Właśnie wtedy sprawne dłonie i liczące tysiące lat techniki masażu mogą zdziałać cuda. 21 marca 2012 roku czytelnia biblioteki przeobraziła się w gabinet masażu. W programie była prelekcja wzbogacona slajdami i pokazy masażu. Pani Jolanta przedstawiła podstawowe zasady i techniki masażu. Mówiła o przygotowaniu pacjenta do zabiegu, o wskazaniach i przeciwwskazaniach do stosowania masażu. Zgromadzeni uczestnicy spotkania poznali różne rodzaje masażu stosowane w wybranych sytuacjach. Niezwykle ciekawa była ta część spotkania, podczas której można było skorzystać z masaży wykonywanych przez panią Jolantę oraz panią Ludmiłę. Na zakończenie odbyły się jeszcze indywidualne konsultacje ze specjalistkami. Spotkanie odbyło się w niezwykle miłej atmosferze.

Renata Grabowska, Ewa Słowińska