Już za kilka zawita do nas kalendarzowa wiosna (21 marca). Pierwsze sygnały nadejścia tej pory roku dzieci z biblioteki na Starym Mieście i ze świetlicy „Gąsienica” zauważyły wcześniej.  Młodzi czytelnicy lubią wiosnę, ponieważ mogą dłużej bawić się na dworze, jeździć na rowerze i rolkach. Mogą czytać na świeżym powietrzu ciekawe książki i korzystać z uroków słońca. 13 marca w wiosenna zabawa i pogadanka  rozpoczęła się od przeczytania opowiadania W. Dulemdy pt.”Bocianiątka” z cyklu – cztery pory baśni - „Wiosna”.

Nadejście wiosny zwiastują nam pierwsze kwiaty. Uczestnicy spotkania postanowili „przyspieszyć” przyjście wiosny. Z ogromnym zapałem rysowali ,wyklejali i tworzyli kolorowe wiosenne rośliny – w zależności od możliwości  każdego dziecka.

W bibliotece można oglądać delikatne biało-różowe kwiatki  na gałązkach.

Anna Zielińska