Dnia 08.03. 2012 r zakończony został cykl szkoleń z zakresu technologii komunikacyjnej i informacyjnej  dla bibliotekarzy, uczestników II rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Zajęcia odbywały się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy i trwały od listopada 2011 r.. Szkolenie obejmowało : 5 modułów:

- Moduł I - pierwsze kroki z komputerem

- Moduł II - przygotowanie materiałów multimedialnych

- Moduł III – programy użytkowe

- Moduł IV – prezentacje i sposoby ich zastosowania

- Moduł V – wsparcie techniczne i organizacyjne

Program szkolenia  miał na celu zapoznanie bibliotekarzy  z komputerem i Internetem. Obejmował również  zasady bezpiecznego korzystania z portali internetowych oraz podstawy prawa autorskiego. Uczestnicy zajęć zapoznali się z efektywnym wykorzystaniem nowych technologii w zakresie obsługi urządzeń służących do drukowania, skanowania i kserowania , korzystania z aparatów cyfrowych i innego sprzętu multimedialnego. Mówiono także o możliwościach zainstalowanego oprogramowania, które ma umożliwić korzystanie z nowoczesnych technologii w bibliotece.

Szkolenie prowadził  trener Wojciech Planer - informatyk z WIMBP w Bydgoszczy.

Udział w nim wzięli bibliotekarze Biblioteki Publicznej Miasta i gminy Barcin Alina Hofman,  Justyna Pałka z biblioteki głównej , Anna Zielińska z Filii nr 1 w Barcinie oraz  Dorota Witkowska pracownik Filii Piechcin.

Na zakończenie szkoleń uczestnicy otrzymali certyfikaty.

Alina Hofman

07.jpg05.jpg01.jpg02.jpg04.jpg06.jpg03.jpg