„Biblioteczne rozmaitości”,  to cykl spotkań dla dzieci organizowanych w Oddziale dla dzieci w piątki po zajęciach szkolnych od 15:00 do 17:00 . Dzieci  odwiedzają swoją bibliotekę i chętnie korzystają z proponowanej oferty różnorodnych form organizowania czasu wolnego. W lutym mimo feryjnych atrakcji  dzieci 3.02.2012r.   brały udział w zabawach z rebusami, krzyżówkami.

Bazę do ćwiczeń  rozrywek umysłowych stanowiły czasopisma dla dzieci sprzed lat np. „Świerszczyk” ,”Ciuchcia” itp. Kontakt z czasopismem dziecięcym w bibliotece tym bardziej uradował uczestników, że każdy mógł je zabrać do domu i dokończyć rebusy oraz przeczytać ciekawe artykuły. W czasie zajęć  10.02.2012 r. inspiracją do czerpania pomysłów  była książka ”Wesołe zwierzątka”. W niej  dzieci odnajdowały wzory i tworzyły kukiełkowych bohaterów bajek do inscenizacji. Proste metody, trochę wyobraźni i wiszące na drzewach małpki to doskonały atrybut do teatralnych zajęć.

Ciesielska Stanisława