Tradycją stały się spotkania integracyjne uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy , Świetlicy „ Gąsienica” oraz dzieci uczestniczących w zajęć bibliotecznych organizowanych w Filii Nr 1 i Oddziale dla dzieci. Tematem dominującym każdego roku w ferie zimowe  są  „Wędrówki  po krajach Europy”.

W 2012 roku  poznano Holandię - jej gospodarkę, tradycje, kulturę i obyczaje. We wtorek 21 lutego zorganizowany został festyn integracyjny wszystkich uczestników p.t.„Rowerem do Holandii”, na którym panowała wesoła atmosfera i dobra zabawa. Uroku  temu spotkaniu dodawała  muzyka i scenografia z  symbolami Holandii : wiatraczkami ,serami, tulipanami i  prawdziwym rowerem przywieszonym na ścianie. Oprócz licznych zabaw i  konkurencji atrakcją dla wszystkich był występ Grupy Teatralnej  Art – Re z Krakowa w opowieści „Piękna i Bestia”. Panie kucharki jak zwykle przygotowały smaczne zapiekanki , nie zabrakło również loterii fantowej. Karnawałowe spotkanie prowadzili Stanisława Ciesielska i Tomasz Kaniuka.

Stanisława Ciesielska