Scenariusz bogaty, żywe zainteresowanie, dzieło uwieńczone sukcesem, tak krótko  można  powiedzieć o zorganizowanej z piątku na sobotę  - 17/18 lutego, w czasie ferii zimowych „Nocy w Bibliotece” z udziałem dzieci, młodzieży i  Dariusza Rekosza. Fan Klub Dariusza Rekosza założony  spontanicznie w Oddziale dla dzieci  po spotkaniu autorskim.

1 kwietnia 2011 r. zainicjował trwałą przyjaźń z autorem. Wzajemne deklaracje stały się wiarygodne. Klub istnieje, autor dotrzymał słowa w kwestii poprowadzenia „Nocy w bibliotece” wg własnego scenariusza i w środku zimy pojawił się w Barcinie. Swoim pobytem wywołał  radość wśród członków  Fan Klubu i Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Oddziale dla dzieci i Filii Nr 1. Sam autor  nie dopuścił do nudy i zaraził wszystkich dobrym  humorem. Były zabawy literackie, krzyżówki z  elementami informacji o Holandii karaoke, film i zabawy plastyczne. Zwycięzcy konkursów  nagrodzeni zostali książkami z dedykacją autora  oraz innymi drobnymi upominkami z „Kącika nagród” ufundowanymi przez Urząd Miejski w Barcinie i bibliotekę. Były także kary ukryte w balonach na wypadek niewłaściwego zachowania. Nie zabrakło poczęstunku i Certyfikatów dla uczestników za aktywny udział. Zapewne wszystkim zostanie  na długo w pamięci ta nietypowa forma zajęć bibliotecznych.

Ciesielska Stanisława