Spotkanie 15.02.2012 roku miało nietypowy początek, bowiem zanim o swoim hobby i pracy opowiedział bednarz - Pan Marek Krukowski, wystąpił zaproszony przez nas kabarecik „Depeesik”. Przedstawiony przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Barcinie krótki program artystyczno-satyryczny rozbawił publiczność dowcipem, piosenką i humorem. Po występie rozpoczął się właściwy wernisaż.

Pan Krukowski w bardzo przystępny i momentami humorystyczny sposób przedstawił zgromadzonym swój niepospolity zawód bednarza, który w Jego rodzinie wykonuje już piąte pokolenie. I choć wzbraniał się przed pójściem w ślady przodków, dzisiaj przyznaje, że sprawia mu on wiele satysfakcji, a jednocześnie pozwala żyć na odpowiednim poziomie. Pan Marek szczegółowo omówił prezentowane na wystawie dzieła bednarskie, nie omieszkał też, ku zadowoleniu zebranych, pokazać jak powstaje prawdziwa beczka. Z przygotowanych klepek i innych akcesoriów „na oczach” uczestników spotkania wykonał wachlarz, który stanowi podstawę beczki.

Taka forma spotkania zyskała uznanie i sprawiła wiele satysfakcji zarówno występującym, jak i widzom zebranym w naszej bibliotece. Wystawę „dzieł” Pana Marka Krukowskiego można

Oglądac w bibliotece do 15 marca.

Renata Grabowska, Ewa Słowińska