Czas przerwy feryjnej dla dzieci  rozpoczął się w zimowej szacie. W Oddziale dziecięcym zrobiło się gwarno i wesoło. Uczestnicy wędrówek bibliotecznych po krajach Europy, jak co roku stawili się na zajęciach. Tegorocznym  przystankiem jest „Holandia - kraj serów, tulipanów i wiatraków”. Dzieci na zajęciach dowiadują się o geograficznym położeniu, historii, kulturze i tradycjach  odwiedzanego  państwa. Młodzi czytelnicy  opowiadają  także ciekawe  przebyte zdarzenia oraz śpiewają piosenki i tak np. Janek Wolski uraczył wszystkich  śpiewem piosenki o pani zimie i kataryniarzu. Nagrodzony gromkimi brawami zasłużył na pierwszeństwo  w losowania  nagrody.

Ciepło i życzliwość emanująca od prowadzącej zajęcia plastyczne Pani  Jadzi Dziurgiela spowodowała, że dzieci wyciszyły się i w skupieniu chłonęły przekazywaną wiedzę. Tym razem  o tworzeniu  tulipanów z krepy dowiedzieli się prawie wszystko. Poszły w ruch nożyczki, a sprawne paluszki  czarowały z kolorowej krepy rozkwitające i kwitnące tulipany.

Finałowym produktem wtorkowych zajęć był kolorowy tulipan i radość  dzieci ze spotkania z Panią Jadzią  oraz  losowanych  nagród .

Na zajęciach w Oddziale pojawiły się także  małe mieszkanki Torunia Marysia i Julka, które uradowane podarowały swojej babci własnoręcznie zrobionego tulipana.

Stanisława Ciesielska