Dnia 14 lutego 2012 r. w piechcińskiej bibliotece odbyła się pogadanka o obyczajach Holandii w ramach zajęć z dziećmi, w okresie ferii zimowych. Hasło przewodnie to Wędrówki po krajach Unii Europejskiej. Przystanek Holandia.

Treść pogadanki została zilustrowana za pomocą prezentacji multimedialnej. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się różnych ciekawostek na temat Holandii (zabytki; znani artyści; obyczaje obowiązujące w trakcie świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy; dania narodowe; to, co wyróżnia Holandię – tulipany, wiatraki, mosty, ser).

W drugiej części zajęć dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Pluk z wieżyczki” Annie M.G. Schmidt, po czym odbyła się pogadanka na temat pomagania innym ludziom w razie zaistniałej potrzeby.

Następnie ilustrowaliśmy przeczytane opowiadanie. Powstały interesujące prace, które zostały wywieszone na bibliotecznej wystawie dziecięcej.

W zajęciach uczestniczyło 8 osób.

Dorota Witkowska