We wtorek 14 lutego 2012 r. w piechcińskiej książnicy odbył się wernisaż pt. „Igłą malowane” – haftowane obrazy autorstwa pana Henryka Dembskiego, mieszkańca Piechcina. Niestety z nagłych przyczyn zdrowotnych autor wystawy nie dotarł na wernisaż. W zastępstwie, matka oraz córka pana Dembskiego opowiedziały o jego wieloletniej pasji haftem. Również najbliższa rodzina, a także sąsiedzi pana Dembskiego podzielili się swoimi ciekawymi spostrzeżeniami. Prezentowane obrazy, wykonane haftem krzyżykowym, przedstawiają portrety, zwierzęta, kwiaty, krajobrazy. Są również obrazy okolicznościowe. Na uwagę zasługuje fakt, iż Pan Henryk kilka lat temu wystawił już swoje eksponaty w Galerii Miejskiej Domu Kultury w Barcinie.

Zaproszeni goście zachwycali się wystawą, która z pewnością dostarczyła im niesamowitych, estetycznych wrażeń. Wernisaż poprowadziła kierownik Biblioteki w Piechcinie, pani Mariola Zelek. Na spotkanie przybyło 29 osób. Wystawę można obejrzeć w czytelni biblioteki do 9 marca. Serdecznie zapraszamy.

Dorota Witkowska