Dnia 9 lutego odbyło się spotkanie na temat bezpiecznego korzystania z Internetu przez młodych użytkowników. W pogadance wzbogaconej pokazem multimedialnym uczestniczyli uczniowie IV klasy szkoły podstawowej Zespołu Publicznych Szkół w Piechcinie – podopieczni pani Elżbiety Kubiak-Gaszyk.

Dzieci zostały poinformowane o udziale piechcińskiej biblioteki w kampanii „Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu”, której inicjatorami są Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Microsoft, a także, w związku z powyższym, o możliwości uczestnictwa w kursie „3…2…1 Internet” wykorzystujący kreskówki oraz inne formy edukacji przez zabawę. Morał płynący z każdego odcinka prezentowany jest przez kierowcę rajdowego Krzysztofa Hołowczyca. Uczniowie zapoznali się również z zagadnieniami tegoż kursu: cyberprzemoc, kontakty online, ochrona prywatności, poszanowanie własności intelektualnej, a także uzależnienie od Internetu.

W dalszej części spotkania młodzi użytkownicy obejrzeli na projektorze multimedialnym krótką prezentację kursu „3…2…1 Internet”. Następnie kolorowali obrazki przedstawiające sposoby bezpiecznego korzystania z Internetu.

W pogadance uczestniczyły 22 osoby, a na kurs zapisało się 13 uczniów.

07.jpg08.jpg05.jpg01.jpg02.jpg04.jpg06.jpg09.jpg03.jpg