14 lutego dzieci ze świetlicy „Gąsienica” i z biblioteki spotkały się, aby świętować Walentynki. Każda osoba miała  przy sobie coś czerwonego lub różowego. Na początku każdy uczestnik narysował serduszko, a w nim swoje imię. Następnie odbyła się pogadanka. Dzieci wypisywały wyrażenia, które kojarzą się z tym miłym świętem. Klaudia, Maciej i druga Klaudia wyszukali w dwutygodniku „Świerszczyk” różne ciekawostki, które przeczytali kolegom i koleżankom.

Na koniec młodzi czytelnicy wykonali serduszko z origami z kieszonką, do której włożyli życzenia.  Zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do domu, aby jak najszybciej podarować najbliższej osobie wykonany przez siebie upominek. Bardzo smakowały słodkości ufundowane przez bibliotekę.