Biblioteka kojarzy się  z wypożyczaniem książek, poszukiwaniem i zdobywaniem informacji .Jest również miejscem takim, gdzie można w ciekawy sposób spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności plastyczne, artystyczne i intelektualne. Od początku  2012 roku  ta forma  spotyka się cały czas  z zainteresowaniem dzieci. Mimo braku zimowych pejzaży w naturze, dzieci wyklejały je z bibułki na  zajęciach plastycznych. W przeddzień  święta  dla swoich  Babć i Dziadków przygotowywały również laurki  z życzeniami. Sporo emocji  budziły potyczki  z rebusami i krzyżówkami. Każde dziecko, które w piątkowe popołudnie nudzi się w domu zapraszamy  na zajęcia do biblioteki. Tutaj szybko, ciekawie i wesoło można spędzić czas.

Stanisława Ciesielska