Dnia 31 stycznia 2012 r. na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki

ogłoszono wyniki konkursu „Czytelnik Roku 2011 w Filii w Piechcinie. Zaszczytny tytuł zdobyła  Pani Aleksandra Świtek, która otrzymała z rąk dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin Grażyny Szafraniak pamiątkowy grawerton  i nagrodę książkową, a biblioteka zyskała kolejnego uczestnika DKK.

Pani Aleksandra Świtek –mimo swego dojrzałego wieku jest bardzo młodą czytelniczką, ale do konkursu pn. „Rodzinne Czytanie” nie mogłaby startować ( przedział wiekowy 0-6 lat). Do biblioteki w Piechcinie należy od lutego ubiegłego roku. Pani Aleksandra czyta dla przyjemności, chętnie rozmawia o przeczytanych książkach, jest cenną recenzentką nowości książkowych. Jak mówi uwielbia czytać od dziecka. Mimo, że jest długoletnią mieszkanką Piechcina do „starej” biblioteki za torami nigdy nie trafiła. Książki czasami wypożyczała dla niej córka. I tu kolejny dowód na to jak potrzebna biblioteka w tym miejscu. Nasza laureatka z uwagi na problemy zdrowotne stara się dozować czytanie książek i wypożycza 2-3 woluminy, ale za kilka dni przychodzi po następne. Czyta głównie powieści obyczajowe, historyczne, a także książki oparte na faktach. W ubiegłym roku pani Ola wypożyczyła 113 woluminów i wiem, że te książki naprawdę przeczytała. Oprócz pasji do czytania pani Świtek uwielbia rozwiązywać krzyżówki, interesuje się sportem a szczególnie boksem, siatkówką i lekkoatletyką. Lubi śpiewać.

Mariola Zelek