Od 10 stycznia 2012 roku w czytelni Filii Bibliotecznej w Piechcinie można zachwycać się rękodziełem pani Marii Harwozińskiej, członkini Klubu Seniora „Białe Zagłębie” w Piechcinie.

Dnia 30 stycznia 2012 roku wspomnianą wystawę zwiedziły dwie grupy zerowe z Przedszkola w Piechcinie - podopieczni pań: Renaty Zmudzińskiej, Estery Kolasy oraz Moniki Cierzniak - w towarzystwie pani Marii Harwozińskiej, która  opowiedziała o swojej długoletniej pasji haftem, orgiami oraz robótkami na drutach i szydełkiem.

Z opowiadań pani Marii dzieci dowiedziały się, iż już jako kilkunastoletnia dziewczynka robiła na drutach ubrania dla siebie oraz młodszego rodzeństwa. Obecnie zaproszony gość każdą wolną chwilę poświęca swoim pasjom.

Przedszkolaki podziwiały efektownie wykonane eksponaty wystawy, wykazując duże zainteresowanie. Oczywiście nie obyło się bez przymiarki kapeluszy. W spotkaniu brało udział 54 osób.

Dorota Witkowska