Biblioteka większości z nas kojarzy się z książkami. Tym razem jednak uczestnicy spotkania, które odbyło się 1 lutego 2012 roku mieli okazję zapoznać się z tym, co kryje nasza Ziemia. W ten osobliwy klimat wprowadził nas Pan Krzysztof Sobociński - z wykształcenia historyk, którego pasją jest odkrywanie tego, co można „znaleźć” w ziemi. Pana Krzysztofa interesuje szczególnie to, co zostało wykonane, wytworzone przez człowieka, a następnie „przykryła to ziemia”.

Natomiast wszystkim tym, co uległo zmianie w naturalny sposób na przestrzeni dziejów naszej Ziemi, pasjonuje się Filip Andler – uczeń VI klasy SP nr 2 w Barcinie. Młody barcinianin przybliżył nam informacje na temat skamielin. Opowiedział o swoich zbiorach i sposobie ich pozyskiwania. Przedstawił ciekawie przygotowaną prezentację multimedialną. Filip zadziwił uczestników spotkania odwagą oraz wielką i szeroką znajomością tematu. Kolekcję młodego hobbysty można było podziwiać w holu biblioteki już od grudnia ubiegłego roku.

Renata Grabowska