13 stycznia w piątkowe popołudnie dzieci spotkały się w bibliotece na Starym Mieście, aby przygotować sympatyczny upominek z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dziadka. Na spotkanie zaprosiły panią Zofię Jesionowską, która pasjonuje się sztuką origami. Pomysł okazał się bardzo interesujący.

Pod czujnym okiem artystki, spod zwinnych małych rączek powstały z papieru figurki babci i dziadka, które czytelniczki zabrały ze sobą, aby w tym szczególnym dniu wręczyć wraz z życzeniami najbliższym. Na koniec pani Zosia otrzymała gromkie brawa i podziękowania za pomoc a pozostali cukierki. W spotkaniu wzięły udział dzieci i wolontariuszki z biblioteki jaki dzieci i wolontariuszki ze Świetlicy „Gąsienica”. Razem18 osób.