W środę 11 stycznia 2012 roku odbyło się spotkanie, na którym ogłoszono Czytelnika Roku 2011. Tytuł ten otrzymała Pani Mieczysława Błaszak. Natomiast wyróżniono Panią Grażynę Kozłowską. Obydwie panie są aktywnymi czytelniczkami, należą do działającego przy naszej bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych i aktywnie uczestniczą w życiu naszej biblioteki.

Pani Mieczysława  pomaga też innym czytelnikom w korzystaniu z zasobów biblioteki, przyprowadza regularnie niepełnosprawną niewidomą czytelniczkę, umożliwiając jej tym samym korzystanie z audiobooków zgromadzonych w naszej czytelni. Z pomocy Pani Błaszak  korzysta także starsza mieszkanka Barcina, która dzięki temu może uczestniczyć w organizowanych przez bibliotekę spotkaniach. Lekturę Pani Mieczysławy stanowią też czasopisma prenumerowane przez czytelnię BPMiG. Czytelniczka Roku 2011 otrzymała okolicznościowy grawerton, natomiast obydwie panie zostały obdarowane książkami. Gratulujemy tak zaszczytnego tytułu. Dziękujemy za wytrwałość w czytaniu, życzymy by każda przeczytana książka była niesamowitym i wyjątkowym przeżyciem.

Renata Grabowska, Ewa Słowińska