Dzieci i młodzież z Filii nr 1 przygotowały prace na konkurs ogłoszony przez Miejski Dom Kultury w Barcinie. Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych oraz podtrzymywanie tradycji Bożonarodzeniowych wśród dzieci i młodzieży. Roksana Gałgańska przy pomocy świeczki i farb wyczarowała biało-niebieski portret zimowy, Patrycja Siekierska  z kolorowych kuleczek przedstawiła dziewczynkę zjeżdżającą na sankach a Wiktoria Małecka wycinała gwiazdki  z papieru  i w ten sposób powstały wzory  jakie mróz maluje na  szybach.  Natomiast Aldona Grzybowska na kartce wykonała pejzaż zimowy, Klaudia  Skurzyńska – gwiazdorka, Dominika Leszczyńska  - aniołka, a Nicole Małkowicz – śnieżynkę techniką quilling (ozdoby ze zwijanego papieru) .

Dziewczyny wykonały prace bardzo starannie i włożyły w nie dużo serca i ciepła.18 grudnia Jury konkursu nie wyróżniła żadnej pracy. Czytelniczki z biblioteki otrzymały dyplomy pocieszenia za udział .

Anna Zielińska