Już po raz piąty na początku grudnia spotykają się pani Jadzia Dziurgiela i młodzi czytelnicy w bibliotece na Starym Mieście, aby wykonać kartki świąteczne. W dobie wysyłania elektronicznych i szybkich wiadomości kartki wykonane ręcznie mają swój niepowtarzalny styl i urok, który bardziej przybliża atmosferę świąt i sprawia ogromną radość najbliższym. Czytelniczki z ogromnym zapałem zabrały się do pracy. Powstały jedyne i niepowtarzalne cudeńka. Na kartkach znalazły się: aniołki, gwiazdorki, świeczki, choinki, dzwonki, bałwanki oraz inne motywy świąteczne. Dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy i słodycze, a Julia Malinowska, Patrycja Siekierska Magdalena i Nicole Małkowicz , które wyróżniły się dużym zaangażowaniem, samodzielnością i wytrwałością, otrzymały nagrody. Pozostałe uczestniczki - słodycze i dyplomy.

Wszystkim miłośnikom zajęć bibliotecznych bardzo spodobało się spotkanie. Podczas wykonywania pracy wszyscy mieli dobry humor i z uśmiechem na twarzy wrócili do domu.

Spotkanie odbyło się 2 grudnia , a wzięło w nim udział 13 osób.

Anna Zielińska