Niezwykle miło i sympatycznie przebiegł wernisaż pani Katarzyny Drążczyk, mieszkanki Barcina prezentującej w bibliotece swoje świąteczne stroiki na kolejnym spotkaniu z cyklu „Artyści Gminy prezentują”.

Kształt wzorowany na typowych świątecznych ozdobach i naturalne materiały, gromadzone przez panią Katarzynę, zachwyciły wszystkich zebranych gości. Wykonane bardzo pomysłowo i starannie, mogą stanowić ozdobę każdego pomieszczenia i stołu. Nie tylko wzrok, ale i węch zostały już „poczęstowane” świątecznym nastrojem. Wkomponowane w stroiki pierniczki zostały  upieczone przez ich wykonawczynię.

Na wystawie zobaczyć możemy tylko małe formy, natomiast wiemy, że szczególnym zainteresowaniem cieszą się większe ozdoby na różne okazje, wystawiane przez panią Kasię przed  domem, w którym mieszka.

Wernisaż odbył się 30.11.2011r. o godz. 16:30 w czytelni BPMiG w Barcinie, natomiast wystawę oglądać można do połowy grudnia br. w godzinach otwarcia naszej biblioteki.

Ewa Słowińska, Renata Grabowska