Interesująco i sympatycznie przebiegło 24.11.2011 r.  spotkanie autorskie w bibliotece z autorem książek dla dzieci Panem Łukaszem Wierzbickim. Biblioteczny gość przywiózł w plecaku przygody „Dziadka i Niedźwiadka”  oraz cały ekwipunek rzeczy z nim związanych.

Autor rozpoczął spotkanie słowami; „… Mówili o tym w radiu, ale może rzeczywiście się przesłyszałam. Pani Ania wspomniała o misiu, który służył w Armii Andersa, a ja pokręciłem głową z niedowierzaniem. – To chyba jakaś bajka dla dzieci – stwierdziłem z uśmiechem. Może to nie był niedźwiedź, ale pies? A może ktoś sobie to tylko wymyślił?
Zacząłem szperać w domowej bibliotece, historia niezwykłego zwierzaka nie dawała mi spokoju. Jakież było moje zdziwienie, gdy w książkach o 2. wojnie światowej znalazłem opisy i zdjęcia przedstawiające niedźwiedzia uprawiającego zapasy z żołnierzami! Zadzwoniłem do sąsiadki.  - Pani Aniu, miś rzeczywiście istniał. Miał na imię Wojtek!
Zabrałem się do studiowania książek poświęconych Armii Andersa. W wielu z nich znajdowałem dowody na istnienie misia Wojtka, który wspólnie z 2. Korpusem Polskim przemierzył szlak z Persji do Włoch. Zacząłem myśleć o książce…..- Swoją barwną opowieść o losach  niezwykłego niedźwiedzia, który brał udział  II Wojnie Światowej, ilustrował multimedialnym pokazem oraz niezwykłymi rekwizytami.  Dzieci ze SP Nr 1 i  SP nr 2 wraz z opiekunami obecne na spotkaniu, słuchały opowieści z zapartym tchem.

“Zwierzęta potrafią być wspaniałymi przyjaciółmi, a życie bywa znacznie ciekawsze, niż wymyślone historie , a Wy proszę czytajcie – zakończył Pan Wierzbicki . Zafascynowane i uraczone spotkaniem podziękowały  gościowi za  niepowtarzalną lekcję ,na której było trochę historii, geografii, biologii, języka polskiego, muzyki plastyki i przyrody. Każde dziecko otrzymało mini plakat z autografem autora.

Czytelników zapraszamy do zapoznania się z niezwykłą literaturą Łukasza Wierzbickiego, która znajduje się w naszej bibliotece.

Ciesielska Stanisława