23 listopada 2011 r. w piechcińskiej filii bibliotecznej odbyło się spotkanie autorskie z panią Wiolettą Piasecką w ramach konkursu „Poczytajmy razem – Mały miłośnik książki” oraz „Rodzinne czytanie – Uniwerek Juniora”.

Pani Wioletta napisała ponad czterdzieści baśni i bajek dla dzieci, dwie biografie m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, cztery sztuki teatralne oraz wiele słuchowisk radiowych.

Baśniopisarka rozbawiła dzieci do łez czytając im napisane przez siebie wierszyki oraz z pasją opowiadając swoje baśnie. Następnie przedstawiła najmłodszym czytelnikom teatrzyk lalkowy, wykorzystując w tym celu własnoręcznie wykonane kukiełki. Najmłodsi czytelnicy mogli dowiedzieć się, co będą robić w przyszłości, po wylosowaniu magicznego losu z czarodziejskiego koszyka wróżki. Warto podkreślić, iż dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

W dalszej części spotkania najmłodsi czytelnicy zostali pasowani przez wróżkę na Czytelnika, otrzymując Certyfikat Pasowania na Czytelnika (24 osoby) oraz nagrodę w formie książki, natomiast dzieci uczestniczące w konkursie „Rodzinne czytanie – Uniwerek Juniora” otrzymały Dyplom (17 osób) i książkę.

W spotkaniu autorskim  uczestniczyło 21 dzieci wraz z opiekunami.