W placówkach bibliotecznych na terenie gminy Barcin w rocznych  planach pracy przewidziane są nie tylko spotkania autorskie, konkursy i lekcje biblioteczne, ale także zwraca się dużą uwagę

na przypomnienie czytelnikom wiadomości o świętach państwowych .

W Filii nr 1 w Barcinie w obchody Święta Niepodległości włączyły się wolontariuszki. Oto relacja jednej z nich :

„ 15 listopada na dyżurze w bibliotece na Starym Mieście przeprowadziłam pogawędkę z młodymi czytelniczkami z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Rozmawiałyśmy o wolności,

ojczyźnie, barwach naszej flagi i Józefie Piłsudskim. Postać wodza przybliżyły informacje i zdjęcia, które wyszukałam w Internecie.

Wspólnie wykonałyśmy gazetkę z materiałów przygotowanych przeze mnie i rysunków pokolorowanych przez Wiktorię, Klaudię i drugą  Wiktorię. Spotkaniu towarzyszyła wystawka książek dla dzieci o patriotyzmie.”

07.jpg08.jpg05.jpg01.jpg02.jpg04.jpg06.jpg09.jpg03.jpg