Biblioteki na terenie gminy Barcin – Oddział dla dzieci przy ul.Lotników 13, Filia nr 1 w Barcinie ul. Kościelna 15 oraz Filia w Piechcinie ul. 11 Listopada 1c - biorą udział w projekcie "FunEnglish w bibliotece", dzięki któremu dzieci w wieku 6-12 lat mogą  BEZPŁATNIE uczyć się angielskiego.

Kurs polega na połączeniu najnowszych technologii z tradycyjnym nauczaniem. Składa się z ponad 60 gier edukacyjnych, setek filmów, piosenek, „foto-lekcji” i ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Dzieci w świecie FunEnglish.pl przeżywają przygody wraz z bohaterami gier i filmów i uczą się bezpośrednio od native speakerów.

Kurs składa się z sześciu bloków podzielonych na 11 podrozdziałów. W skład każdego podrozdziału wchodzi gra edukacyjna, krótki film, piosenka karaoke i „foto-lekcja” oraz ponad 20 ćwiczeń. Po przejściu przez wszystkie bloki dziecko zapozna się z prawie tysiącem zwrotów przydatnych w 90% sytuacji komunikacyjnych. Łączy więc on zabawę i naukę z używaniem z komputera. Wystarczy, aby dziecko uczyło się w bibliotece dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, a w ciągu kilku miesięcy można będzie zobaczyć pierwsze efekty nauki. Cały kurs zajmuje około dziewięciu miesięcy. Przez cały czas trwania kursu dzieci będą mogły liczyć na pomoc pracowników biblioteki. Po jego zakończeniu każde dziecko otrzyma specjalny certyfikat.

Zarówno biblioteka, jak i dzieci uczestniczące w kursie, będą mogły także uczestniczyć w specjalnych konkursach organizowanych przez FunEnglish.pl i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek.

Informacji na temat komputerowego kursu FunEnglish.pl

w bibliotekach udzielają:

1. Oddział dla dzieci – Justyna Pałka ,tel. 52 3832166,

2. Filia nr 1 Barcin – Anna Zielińska, tel. 52 3836407,

3. Filia Piechcin – Dorota Witkowska, tel. (1033) 52 5114734,

Lubisz gry komputerowe? Masz 6-12 lat? Chcesz uczyć się angielskiego? Zapraszamy do biblioteki !!!