26 października 2011 roku w godzinach popołudniowych czytelnia barcińskiej biblioteki zamieniła się w profesjonalny, dobrze wyposażony gabinet kosmetyczny. W tle płynęła relaksująca muzyka, w powietrzu unosił się przyjemny zapach, a całość dopełniało delikatne, zmieniające kolory oświetlenie. Było to kolejne spotkanie z cyklu „Dla zdrowia i urody” z kosmetyczką – Panią Agnieszką Moritz.

Teoretyczny wykład oparty o prezentację multimedialną dotyczył różnych metod depilacji, czyli usuwania zbędnego owłosienia z poszczególnych części ciała, z zastosowaniem kremów, plastrów woskowych na zimno i na ciepło, pasty cukrowej czy też starego, ale skutecznego sposobu przy użyciu pęsety.  Podczas spotkania, chętne czytelniczki mogły osobiście przekonać się nie tylko o sposobie, ale i skuteczności proponowanych zabiegów depilacyjnych.

Uczestniczki z zainteresowaniem śledziły czynności wykonywane przez kosmetyczki, Panią Agnieszkę wspomagała Pani Agata, zadawały pytania na interesujące je tematy, które nasuwały się podczas praktycznego pokazu.

Z dużym zainteresowaniem, pomimo że nie dotyczył omawianych problemów, spotkał się polecany, szczególnie w porze jesienno-zimowej, zabieg parafinowania dłoni. Na zakończenie odbyły się jeszcze indywidualne konsultacje ze specjalistkami.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania przez bibliotekę książek tematycznie związanych z kosmetyką.

Ewa Słowińska, Renia Grabowska