W środę 5 października 2011 r. odbyło się w spotkanie z cyklu „Artyści gminy prezentują”. Ze swoją twórczością zapoznała nas pani Lucyna Fic, której wernisaż otwierał już piątą z kolei Jej wystawę w naszej bibliotece.

Na dorobek artystyczny pani Lucyny składają się prace z modeliny, haftu krzyżykowego, kartki okolicznościowe i malarstwo różnymi technikami. Szczególnie lubi akwarele. Twórczość Lucyny Fic wprowadza nas w świat baśni, który, jak sama mówi, jest realizmem fantastycznym, przetworzonym z otaczającego Ją świata. Koncepcje artystyczne są odbiciem wnętrza i nastroju autorki. Obrazy, które możemy podziwiać na wystawie, dowodzą, że wszystkie prace, zarówno wcześniejsze, jak i obecne, wykonane są z niezwykłą wprost dokładnością, starannością i dbałością o szczegóły.

Marzeniem pani Lucyny, od najmłodszych lat, było wykonanie ilustracji do dziecięcych bajek. Wszyscy zgromadzeni będąc pod urokiem wypowiedzi, jak i prac, życzyli z całego serca, aby te marzenia się spełniły.

Wystawa potrwa do połowy listopada. Zapraszamy do jej zwiedzania w godzinach otwarcia biblioteki.