Filia nr 1 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie w ramach współpracy Organizacje Pozarządowe Bibliotekom, uczestniczy w projekcie „Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece” prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W placówce rozpoczyna działalność Młodzieżowy Klub Filmowy. Projekt realizowany jest przez barcińską bibliotekę dzięki udziałowi w Programie Rozwoju Bibliotek.

Głównym celem Młodzieżowego Klubu Filmowego jest zainteresowanie młodzieży filmem dokumentalnym oraz podstawową wiedzą jaka wiąże się z jego tworzeniem. Młodzież,
która być może do tej pory była rzadkim gościem w bibliotece, będzie miała szansę przeżycia przygody i twórczego spędzenia wolnego czasu przy okazji poznając ciekawych ludzi.

Dzięki stworzeniu Młodzieżowego Klubu Filmowego dzieci i młodzież biorąca udział
w zajęciach feryjnych w barcińskich bibliotekach będzie miała możliwość uczestniczenia
w spotkaniach pt. „ FERIE Z FILMEM W BIBLIOTECE”.

Więcej informacji dotyczących terminów spotkań podczas ferii w siedzibie Biblioteki Publicznej MiG w Barcinie ul. Lotników 13 oraz w Filii nr 1 w Barcinie i Filii w Piechcinie oraz na stronie internetowej biblioteki.