Konkurs Grantowy "Aktywna Biblioteka" prowadzony jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

„Rodzinne czytanie – książka  łączy pokolenia”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Barcinie znalazła się  wśród laureatów konkursu Grantowego „ Aktywna Biblioteka” prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek . Pomysł  Biblioteki Barcinie -  projekt „Rodzinne czytanie -książka łączy pokolenia”  został pozytywnie  oceniony przez jury konkursowe.
Na jego realizację przyznano grant w wysokości  5.000 zł. Projekt skierowany jest do rodzin, których pasją jest czytanie i polega na skupieniu ich wokół bibliotek. Celem projektu  jest rozbudzanie pasji czytelniczych wśród grup wielopokoleniowych,  zintegrowanie ich poprzez uczestnictwo w różnych  formach pracy proponowanych przez bibliotekę i utworzenie na terenie Gminy Barcin  Klubu Czytających Rodzin. Realizowany będzie w Oddziale dla dzieci, Filii Nr 1 w Barcinie, w Filii Piechcin do 30.06.2013r.

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.