Od 15 stycznia 2013 roku w czytelni Filii Bibliotecznej w Piechcinie można oglądać wystawę haftu kujawskiego autorstwa pań: Krystyny Czarnoty, Agnieszki Wolszy, Jadwigi Bogdanowicz, Elżbiety Staszak oraz Ewy Żuchowskiej, zrzeszonych hafciarek przy klubie „Kopernik” w Inowrocławiu. Wśród eksponatów są obrusy, serwetki, chusteczki, ozdobne kołnierzyki, fartuszki oraz kobiecy strój kujawski.

W trakcie wernisażu panie przebrane za Kujawianki opowiedziały o swoim rękodziele, a także charakterze działalności na rzecz promocji regionu. Okazuje się, iż hafciarki również pracują jako wolontariuszki, organizując różne spotkania edukacyjne w szkołach, przedszkolach, bibliotekach, muzeach. Poza tym zdobyły wiele wyróżnień, podziękowań, a także nagród ze strony władz samorządowych.

W wernisażu uczestniczyło 28 osób. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze przy kawie oraz ciastku. Padło kilka pytań. Hafciarki udzieliły fachowych odpowiedzi na temat swojego rękodzieła.

Wystawę można oglądać do 15 lutego. Serdecznie zapraszamy.