Zimowe spotkania integracyjne  uczestników zajęć feryjnych w  bibliotece  ze społecznością Środowiskowego Domu Samopomocy i świetlicy „Gąsienica” wpisały się od lat w stały kalendarz  imprez bibliotecznych.  W piątek 18.01.2013 r. w nastrój humoru i dobrej zabawy wszystkich zgromadzonych w ŚDŚ  wprowadzili aktorzy teatralni „Moralitet” z Krakowa w inscenizacji  „Były  sobie krasnoludki „.

Teatralna inscenizacja, to opowieść o krainie krasnoludków, w której mieszkańcy żyli zgodnie i szczęśliwie. Tam wiosna trwała cały rok i wolno płynął czas. Żył w niej pewien niegrzeczny, obrażalski i kapryśny krasnal – Gutek. Krasnal ten nie słuchał rodziców i zagubił się w lesie. Za pomocą swego magicznego parasola oraz przy pomocy czarów płynących wraz z uczestnikami sali ,babcia z lasu, zaczarowała  Gutka w grzecznego i mądrego krasnoludka. Dodatkową atrakcją  było obdarowanie uczestników spotkania losami , pod którymi kryły się nagrody, a potem była zabawa.

Tegoroczna zabawa integracyjna w ŚDŚ  była wędrówką po kolejnym kraju Europy .Temat  wiodący  to Czechy: literatura i jej bohaterowie ,kultura i obyczaje. Przebrani za bohaterów  czeskich opowieści uczestnicy spotkania tworzyli sympatyczną atmosferę ,która towarzyszyła spotkaniu. W rolę wodzireja - „Rumcajsa”  wcielił się  Krzysztof Andryszak, wspomagany przez pracowników ŚDŚ , biblioteki i świetlicy Gąsienica . Dużą atrakcją była prezentacja multimedialna „Krainy Czech” przygotowana przez Justynę Łożyńską  i test sprawdzający w formie zabawy przygotowany przez  pracowników ŚDŚ. Nie brakowało też konkursu na najwierniejszą postać z czeskich bajek. Chęć pokazania swoich zdolności plastycznych wykazali uczestnicy konkursu plastycznego . Laureaci otrzymali nagrody w postaci drobnych upominków. Kuchnia w ŚDŚ  jak zwykle spisała się na medal i dla wszystkich bawiących się uczestników przygotowała pyszne zapiekanki.

Ciesielska Stanisława