Biblioteka przedstawiła pomysł i napisała  projekt w konkursie „Aktywna biblioteka” i uzyskała grant na jego realizację.

W  poniedziałek 28.01.2013w Oddziale dla dzieci odbyło się pierwsze zebranie informacyjne i stawili się przedstawiciele rodzin /beneficjentów/ zainteresowanych projektem „Rodzinne Czytanie -Książka Łączy Pokolenia”.

Powitani zostali przez Dyrektora BPMiG  Grażynę Szafraniak ,która podziękowała za zainteresowanie współpracą BPMiG i Oddziałem dla dzieci  w tym zakresie. Założenia i cel realizowania projektu na terenie gminy przedstawiła Koordynator Projektu Justyna Pałka. Natomiast szczegółowy harmonogram działań do 30 .06.2013  w ramach projektu przybliżyła zebranym Kierownik Oddziału dla dzieci Stanisława Ciesielska. Opiekunowie  dzieci otrzymali do wypełnienia deklarację udziału w projekcie przez pozostałych członków rodziny i zgodę na udostępnianie wizerunku. Udział w realizacji projektu zdeklarowało 16 rodzin, których dzieci są czytelnikami Oddziału.

Podobne spotkania odbyły się 29 stycznia w Piechcinie i 30 stycznia w Filii nr 1 w Barcinie. Kolejne, wspólne dla wszystkich  spotkanie w ramach Projektu zaplanowane zostało na 8.02.2013 – „Bajkowy Bal Karnawałowy” , który odbędzie się w Sali MDK w Barcinie o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy.

Stanisława Ciesielska