Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Młodzi mieszkańcy Barcina i Piechcina mają przed sobą ważną życiową decyzję: czego dalej się uczyć, jakie studia wybrać, w jakim zawodzie się realizować. Po to, by w przyszłości mieć nie tylko pracę, ale i satysfakcję z tego, co się robi. Biorąc udział w projekcie  mogą liczyć na pomoc i inspirację. Do bibliotek w Barcinie i Piechcinie 7 marca przyjadą „młodzi profesjonaliści” – Jakub Jakubowski i Kamila Sidor. Spotkają się z uczniami Gimnazjum i Liceum w Barcinie i Piechcinie. Wspólnie będą rozmawiać o karierze, nowych zawodach i roli nowoczesnych technologii w ich przyszłej pracy. Podczas spotkań młodzież dowie się, jaka była droga do sukcesu „młodego profesjonalisty”, jak wygląda jego dzień pracy. Porozmawiają o nowych zawodach, zastanawiają się, które z nich są najbardziej przyszłościowe. Całość ma charakter warsztatowy – będą quizy, pytania, wspólne ćwiczenia.

W projekcie przewidziano ponadto przygotowanie i rozpowszechnienie materiałów promocyjnych i edukacyjnych podkreślających rolę nowych technologii w życiu zawodowym, webinaria i chaty z młodymi, aktywnymi i charyzmatycznymi przedstawicielami zawodów, których przykład może zainspirować młodych ludzi.