W Miejskim Domu Kultury 8 lutego 2013r. odbył się „Bajkowy  bal karnawałowy” zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin. Głównymi celami spotkania była dobra zabawa oraz zintegrowanie rodzin biorących udział w projekcie pt. „Rodzinne czytanie – książka łączy pokolenia”. Zgodnie z tytułem balu  za bohaterów bajek przebrani byli mali i dorośli uczestnicy Projektu.

Rodziny uczestniczące w balu miały możliwość wzięcia udział w konkursach i zabawach. Był konkurs literacki, gdzie należało rozwijać kolejne warstwy cukierka i odpowiadać na różne pytania związane z literaturą dziecięcą. Ostatecznie główna nagroda przypadła Ewelince Ciesielskiej. Rodzice z dziećmi uczestniczyli także w konkursie pt. „Sztafeta z książką na głowie”, w której zwycięską rodziną była: Oliwka Rosińska z mamą Zofią, i Radkiem Kasprzakiem,

II miejsce zajęła rodzina: Żak - Sebastian z mamą Elżbietą i tatą Mariuszem i III miejsce zajęli:  Julka Robaczwska z mamą Hanną i tatą Robertem. Kolejnym konkursem, który cieszył
się dużym zainteresowaniem był „Taniec na gazecie”, gdzie zwycięzcą została  Natalka Chlebowska z mamą Moniką. Podczas balu odbyła się także „Parada strojów bajkowych”, podczas której jury w składzie: P. Jadwiga Dziurgiela, P. Zofia Jesionowska oraz P. Maria Warda wybrało Króla, Królową, Księcia i Księżniczkę Balu wśród dzieci oraz Króla i Królową Balu wśród dorosłych. Te zaszczytne tytuły wśród dzieci przypadły Mikołajowi  Kwaśniewskiemu  i Martusi Sudoł, Księciem wybrano Sebastiana Żaka, a Księżniczką została Olga Smyk. Jury przyznało także 5 wyróżnień, które przypadły: Natalce Kijak, Ani Pospiech, Zuzi Kwaśniewskiej oraz Oskarowi Krajewskiemu i jednej z mam Pani Joannie Chareńskiej. Królową Balu wśród dorosłych została Pani Kazimiera Tafelska, a Królem Pan Radosław Kasprzak.

Uczestnicy balu mieli możliwość wzięcia udziału w wielu różnych zabawach.
DJ Przemek Lewandowski, który prowadził całą zabawę karnawałową miał przygotowane zagadki muzyczne i literackie, które były miłym przerywnikiem podczas tańców.

Wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani słodyczami oraz drobnymi upominkami, sponsorowanymi przez Urząd Miejski w Barcinie. Rodziny biorące udział w konkursach otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Justyna Pałka