Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy proponuje konkursy i spotkania :

Najmłodszym czytelnikom do lat 7 z rodzicami

Rodzinne czytanie – „Poczytajmy razem - Mały miłośnik książki”

Udział polega na systematycznym wypożyczaniu książek i wklejaniu w bibliotece stokrotek do specjalnych kart czytelnika. Zasady i regulamin na naszej stronie internetowej.

Rodzinne czytanie – książka łączy pokolenia – biblioteka realizuje projekt do 30 czerwca 2013  w ramach pozyskanego grantu Programu Rozwoju Bibliotek Aktywna biblioteka dla czytających rodzin

Dzieciom w wieku szkolnym

5 minut z książką  i  Młody Czytelnik  Roku 2013

Dyskusyjny Klub Książki, który spotyka się zawsze w ostatni piątek  miesiąca od godziny od 16 do 17. Zgodnie z nazwą rozmawiamy o treści książek, które członkowie czytają do terminu spotkania. Uczestnictwo  w klubie daje również możliwość poznawania nowych pozycji książkowych, ciekawych, a niedostępnych w Internecie , poznawania ich autorów oraz innych osób lubiących czytać i doskonałej zabawy.

W bibliotece funkcjonuje również Fanklub Dariusza Rekosza – autora wielu ciekawych opowiadań. Często odbywają się spotkania, na których dyskutujemy o jego twórczości.

Biblioteczne Rozmaitości -  zajęcia dla literacko-plastyczne

W każdy piątek  od godziny 15:00 do 17:00 w Oddziale odbywają się zajęcia, które  mają charakter zabawy z książką, rozwijają zdolności plastyczne i artystyczne u dzieci. Zawsze panuje radosna oraz życzliwa atmosfera.

Młodzieży gimnazjalnej i licealnej

Udział w Dyskusyjnym Klubie Książki i Fan Klubie Dariusza Rekosza.  oraz w utworzonym w Filii Nr 1 Młodzieżowym Klubie Filmowym.

Wolontariat dla osób posiadających różne umiejętności plastyczne artystyczne chcących wesprzeć działania biblioteki.

Dorosłym czytelnikom

Udział w Dyskusyjnym Klubie Książki

Konkurs Czytelnik Roku 2013

Cykliczne spotkania w bibliotece w każdą środę w różnych blokach tematycznych : „Artyści Gminy Prezentują” , „Dla zdrowia i urody”, „Obieżyświat – podróże marzeń” , „Biblioteczne spotkania z muzyką” i „Hobbyści w bibliotece”

Bezpłatny e-learingowy kurs języka angielskiego „Angielski123”

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.