Czytelnicy z Filiinr1 przystąpili do Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka” prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek pt. ”Rodzinne Czytanie – książka łączy pokolenia”. Projekt skierowany jest do mieszkańców gminy Barcin, których pasją jest czytanie. Ma na celu rozbudzanie pasji czytelniczych wśród grup wielopokoleniowych i ich zintegrowanie poprzez uczestnictwo w formach pracy zaproponowanych przez bibliotekę.

Na pierwsze spotkanie organizacyjne,  które odbyło się 30 stycznia,przybyło siedem przedstawicielek rodzin.  Zostały one zapoznane z programem projektu i złożyły deklarację udziału.

Projekt przewiduje 11 spotkań – od stycznia do czerwca. Mali i dorośli czytelnicy będą  mieli możliwość wziąć udział w „Bajkowym balu karnawałowym”,  porozmawiać z psychologiem. W marcu odbędą się wieczory głośnego czytania i spektakl teatralny. W kwietniu – warsztaty plastyczne i spotkanie z autorką książek. Maj to czas pikników, więc i spotkania integracyjnego z książką nie zabraknie. Cały projekt zakończy się w czerwcu festynem.

Udział w  „Rodzinnym Czytaniu – książka łączy pokolenia” zdeklarowało ogółem 10 rodzin.

Anna Zielińska