W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie, przy ul. Lotników 13, można skorzystać z bezpłatnego kursu komputerowego języka angielskiego dla dorosłych.

Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się języka angielskiego lub znają jego podstawy. Jest skonstruowany tak, aby jego użytkownik uczył się myśleć po angielsku. Składa się z 4 poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak fotolekcje, dialogi czy gry. Osoba korzystająca z kursu zdobywa umiejętności językowe ucząc się słownictwa, rozumienia ze słuchu, pisania, gramatyki oraz wymowy. Każdy z uczestników pracuje samodzielnie i sam narzuca sobie tempo nauki. Wszyscy, którzy ukończą kurs, otrzymają certyfikat.

W każdej chwili można przystąpić do kursu. Nowi kursanci mile widziani. Na jego potrzeby udostępniamy 3 stanowiska komputerowe. Z kursu można korzystać w godzinach pracy biblioteki.

Projekt „Angielski 123 w bibliotece” udostępnia nam firma Funmedia.