Niezwykłą ucztą dla przybyłych na środowe spotkanie, dn.13 marca 2013 roku z okazji Światowego Dnia Poezji, były wiersze pani Zofii Jesionowskiej. Napisane „prosto z serca” ujęły swoją pogodą, pięknem, wrażliwością. Była to poezja, która nie została jeszcze nigdzie opublikowana, czyli tzw. „szufladkowa” – bo pisana do szuflady. Spokojna i przejmująca interpretacja autorki sprawiła, że wszyscy byliśmy pod wrażeniem i urokiem prawdziwych „majstersztyków” – jak nazwała je obecna na spotkaniu pani Jadwiga Stróżykiewicz – autorka kilku publikacji własnej poezji.

Tłem dla miłej, poetyckiej atmosfery była wystawa fotografii, również autorstwa pani Zofii. Uchwycone w kadrze zostały uwiecznione:

• bukiety własnej kompozycji
  • własna działka
  • ozdoby i stroiki wykonane techniką origami
  • las i jego uroki
  • krajobrazy, w tym plon pobytu w Irlandii.

Poezję wysłuchali tylko uczestnicy wernisażu, natomiast fotografię można podziwiać w czytelni biblioteki do połowy kwietnia br.

Ewa Słowińska, Renata Grabowska