Centrum Edukacji Obywatelskiej wyłoniło zwycięzców konkursu "Scenariusz z biblioteki" przeprowadzonego w ramach akcji "Ferie z filmem" z  projektu Kulturalnie i Obywatelsko w Bibliotece.

CEO otrzymało  11 scenariuszy zajęć opartych na jednym z czterech filmów ze zbiorów Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (Sekret Eleonory, Noctura, Max Minsky i Ja, Indianin).

Jury w składzie Urszula Małek, Kacper Nowacki oraz Katarzyna Grubek jednogłośnie uznało, że najlepszym scenariuszem jest praca przesłana przez Panią Dorotę Paśniewską z Biblioteki Publicznej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim.  Nagrodą za I miejsce jest pakiet filmowy "Kanon filmów polskich. Kolekcja klasyki" oraz książki związane z kinematogriafią. Wśród nagrodzonych znalazł się scenariusz opracowany przez bibliotekarkę z Filii nr 1 w Barcinie – gminną koordynatorkę projektu „Młodzieżowe Kluby Filmowe” P. Annę Zielińską pt. „Lubię siebie”. Napisanie scenariusza zajęć jest trudnym zadaniem i wymaga kreatywnego myślenia i nowoczesnego podejścia do roli biblioteki. Dlatego jury zdecydowało, że na drugie miejsce (ex equo) zasłużyły wszystkie pozostałe przesłane scenariusze. Nagrodami są książki o kinematografii. Opiniując nadesłany przez Panią Zielińską scenariusz jury podkreśliło , że został on zbudowany z pomysłem i znajomością tego typu materiałów dydaktycznych , o dużym walorze edukacyjnym i praktycznym, ciekawy dla uczestnika.