19 marca 2013 r. w Filii Bibliotecznej w Piechcinie gościliśmy artystów z Krakowa, którzy wystawili spektakl pt. „Dwie Dorotki” dla dzieci, które są uczestnikami projektu pn. „Rodzinne czytanie – książka łączy pokolenia”. Swoją obecnością zaszczyciły nas również dwie grupy przedszkolaków – podopieczni pani Marioli Męczyńkiej-Konieczki oraz Moniki Cierzniak.

Artyści z Krakowa podczas przedstawienia dostarczyli dzieciom wielu przeżyć estetycznych. Co ciekawe, w czasie trwania spektaklu, aktorki zapraszały młodych widzów do wspólnej zabawy. Świetna atmosfera, ciekawe stroje, a także rekwizyty.

Na uwagę zasługuje fakt, iż dzieci zgodziły się z odwieczną prawdą, że ludzi życzliwych i pracowitych los szczerze wynagradza, a leniwych i zachłannych niestety karze. Na przedstawienie przybyły 44 osoby.