W bibliotece na Starym Mieście czytelnicy odwiedzający placówkę podziwiali pracepięciolatków i sześciolatków z Przedszkola nr1 z kółka plastycznego pod kierunkiem pani Danuty Pawlak.

W styczniu, lutym i marcu czytelnicy oglądali  drugą wystawę pt. „Zimowe przygody przedszkolaka”. W swoich pracach dzieci wykazały się kreatywnością i pracowitością przedstawiając  zabawy na śniegu- ulepione wesołe bałwanki , dzieci zjeżdżające na sankach i na nartach, choinki i płatki śniegu . Obrazki były w kolorach zimy:  niebieskim , granatowym, białym, srebrnymi czarny. Do stworzenia swoich niepowtarzalnych dzieł ”mali malarze”  użyli farb, brokatu, gotowych wyciętych elementów płatków śniegu i choinek.

Pierwsza wystawa w grudniu – „Spacerkiem po Barcinie z przedszkolakiem” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Czytelnicy z podziwem oglądali fragmenty Barcina przedstawione przez najmłodszych – Stare Miasto,  rynek, Most garbaty, Szkoła Podstawowa nr1, basen , orlik, fontanna ,trakt spacerowy nad Notecią , kościół Jakuba Większego.  Prace w jesiennych kolorach wykonane zostały  różną techniką przy pomocy plasteliny , papieru kolorowego i gazetowego, nasion kaszy i ryżu,  farb oraz zasuszonych liści.

Zapraszam na następną wystawę wiosenną .

Anna Zielińska

10.jpg07.jpg08.jpg05.jpg01.jpg02.jpg04.jpg06.jpg09.jpg03.jpg