Czytelniczki z biblioteki na Starym  Mieście  co roku biorą udział w Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocną ,który sprawia im wiele radości. Organizatorem jest Miejski Dom Kultury w Barcinie. Celem konkursu jest kultywowanie polskiej tradycji Wielkanocnej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

W tym roku wolontariuszka Oliwia przygotowała pisanki bajkowe nawiązujące do przygód Jasia i Małgosi. Wydmuszki okleiła sznurkiem z krepy i ozdobiła cekinami. Włożyła w swoja pracę wiele serca ,  cierpliwości i czasu. Trud został nagrodzony pierwszym miejscem w kategorii gimnazjum.

Zosia bardzo lubi bajkę o „Kurce Złtopiórce, która chciała znosić białe jaja” więc z orgiami wykonała koszyczek w kształcie kurki. Jajka na konkurs muszą być kolorowe.  Z plasteliny lepiła cierpliwie i dokładnie kropeczki i przyklejała na wydmuszkę. Drugie jajko powstało w paski.  Praca ta nie zdobyła uznania jury ale na stole wielkanocnym prezentowała się okazale.

„Jasia i Małgosię” można oglądać w bibliotece  godzinach otwarcia. Zapraszam serdecznie.

Anna Zielińska

05.jpg01.jpg02.jpg04.jpg06.jpg03.jpg