Uczestnikami spotkania były dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki w Oddziale dla dzieci, laureaci konkursu na recenzję książki z Dnia Czekolady w szkole i uczniowie II i III klas z opiekunami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Barcinie. Autorce towarzyszyła Gąska Waleria bohaterka opowieści - maskotka i Pani Lucyna Partyka koordynator wojewódzki DKK w Bydgoszczy. Wszystkich powitała przez Dyrektor biblioteki.

W pierwszej części spotkania Pani Joanna Krzyżanek opowiadała dzieciom historię Knedelkowa, bohaterki Cecylki, gąski Walerii i o pomysłach innych mieszkańców ulicy Naleśnikowej. Opowieść wzbogacona była prezentacją multimedialną. Była też mowa o pomysłach Gąski Walerii i kanapki z kanapy. Pisarka dla dzieci odkrywała tajemnice swojej twórczości uważnie wsłuchanym dzieciom, przerywając humorystycznymi opowiastkami. Opowiedziała też historię szycia gałgankowych lalek na aukcję dla pewnej chorej dziewczynki.

Druga część spotkania miała charakter warsztatów plastycznych z powierzonego materiału autorki i biblioteki. Z kolorowych drobinek mieszczących się w metalowym pudełeczku autorki. Przy jej pomocy w wykonaniu dzieci powstały” uśmiechnięte” ptaszki wiosenne. Na spotkaniu wręczone zostały również Dyplomy i Nagroda za najciekawszą recenzję książki czytanej na nocnym spotkaniu w bibliotece szkolnej w SP Nr 2 z okazji obchodzonego w niej Międzynarodowego Dnia Czekolady. Pani Joanna Krzyżanek była pod wrażeniem kultury zachowania wśród uczniów, podziwiała ich i chętnie rozdawała autografy oraz kontakt na swoją stronę dla dzieci http://www.cecylkaknedelek.pl i zachęcała do zaglądania moli książkowych i internetowych.

Pani Joanna Krzyżanek pozostawiła wśród dzieci niezapomniane wrażenie i niewątpliwe zainteresowanie jej twórczością. Nie odpowiedziała na jedno pytanie Oskara ile książek napisała - obiecała, że odpowie na następnym spotkaniu. Mamy nadzieję, że w nowej siedzibie biblioteki na kolejnym spotkaniu poznamy odpowiedź .

Udzieliła też krótkiego wywiadu redaktorowi szkolnej gazetki Mateuszowi Musiałowi i przekazała opiekunkom szkolnym liczne materiały promocyjne w formie kalendarzyków i zakładek.

Formuła prowadzonego spotkania przypadła do gustu dzieciom i żywo reagowały na komendy Jajko ! fajna zabawa na przywołanie do uwagi.

Moderator Ciesielska Stanisława