10 kwietnia 2013 roku w barcińskiej  bibliotece odbył się wernisaż prac młodego mieszkańca naszej gminy Bartosza Marolewskiego, byłego ucznia Gimnazjum nr 1 w Barcinie. Obecnie Bartek jest uczniem drugiej klasy Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy, a wystawione prace powstały właśnie w pracowniach malarstwa i rysunku tejże szkoły pod okiem jej profesorów. Możemy podziwiać szkice, portrety, martwą naturę ,a  wykonane ołówkiem jak i farbą olejną. Zebrani na wernisażu goście byli pełni uznania dla młodego artysty.

Biorąc pod uwagę , że Bartek jest mieszkańcem naszego miasta, mamy nadzieję,  iż będziemy mogli podziwiać jego rozwijający się talent na kolejnych wystawach organizowanych  w naszej bibliotece.

Ewa Słowińska, Renata Grabowska