Sztuka origami zawsze wzbudza zainteresowanie wśród dzieci. Spotkania w bibliotece z tą sztuką, to prawdziwa gratka dla maluchów .w ramach Projektu „Rodzinne Czytanie -Książka łączy pokolenia” . W środę 25.04.dołączyli do nich rodzice i opiekunowie, którzy przybyli  na spotkanie z P. Zofią Jesionowską. Tematem przewodnim było  Bajkowe orgiami, Uczestnicy spotkania mieli przygotowane kółeczka różnej wielkości, Ze wzorów zawartych w książeczce  Agnieczki Frączek ” Origami z  wierszykami”  składali kwiatki, żabki, motylki, elfiki ,kotki i wielu innych bohaterów bajek. Pani Zofia udzielała wskazówek i pomagała w tym dziele. Każde dziecko wybierało sobie miejsce na przygotowanej planszy z brystolu i tam przyklejało  swój obrazek.

Efektem końcowym spotkania  z origami  został piękny pejsaż wiosenny umieszczony w holu biblioteki.

Ciesielska Stanisława