Od 8 maja 2013 r. w Filii Bibliotecznej w Piechcinie rozpoczął się Tydzień Bibliotek pod hasłem: „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”.

Tego dnia w siedzibie biblioteki odbyło się spotkanie edukacyjne w formie przedstawienia pn. „Zdrowie to nasz największy skarb” w wykonaniu uczniów II klasy szkoły podstawowej Zespołu Publicznych Szkół w Piechcinie pod kierunkiem pani Małgorzaty Lewandowskiej. Swoją obecnością zaszczyciły nas dwie grupy przedszkolaków – podopieczni pani  Moniki Cierzniak oraz Estery Kolasy.

Celem tego przedstawienia była promocja aktywnego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Można było zauważyć, iż młodym aktorom udało się zainteresować  swoich rówieśników różnymi formami aktywności ruchowej, a także zachęcić do spożywania produktów żywnościowych mających służyć lepszemu samopoczuciu.

Przedstawienie obejrzało 46 osób.